Jsme nejlepší v celé republice -jedeme do Bruselu

Cesta do Bruselu

Na začátku školního roku 2017/18 jsme se rozhodli zúčastnit se jakéhokoli projektu. Řekli jsme si, že už jsme „druháci“ a bylo by dobré něčeho společně dosáhnout, nebo se minimálně zapojit. Do cesty nám přišel projekt od EU, který spočíval v natočení krátkého videa, které bude samotnou EU propagovat. A díky tomu, že má 28 členských států, jsme dostali nápad. Napsali jsme souvislý text o věcech, kterých EU dosáhla, a jak je důležitá i pro nás studenty. Každý z nás si vzal do parády jeden ze států, oblékl se do jeho charakteristických prvků a řekl právě pár slov ze souvislého textu řečí, kterou se v dané zemi mluví.

Nebylo úplně lehké se všemi se domluvit, a ne vždy šlo všechno podle plánu. Výhercem projektu se mělo stát 5 kolektivů z ČR. Odměnou je cesta do Bruselu a návštěva Evropského parlamentu. V den, kdy měl být vítěz projektu vyhlášen, a my jsme stále nedostali žádnou zprávu, byla naše naděje pryč a my se smířili s prohrou. O to větším překvapením bylo, když nám zavolal pan učitel Charvát, že jsme vyhráli nejen cestu do Bruselu, ale že jsme první z celé ČR.

Myšlenkami jsme už napůl v Belgii, ale do 28. 11. 2017 musíme netrpělivě čekat. Moc děkujeme za tak skvělou příležitost a těšíme se spolu p. učitelkou Zabloudilovou a p. učitelem Charvátem, kteří nám budou dělat skvělou dospělou společnost.

Třída 2. A