MŮJ 1. MILION

Studenti naší školy, kteří měli zájem, se mohli v pátek 3. 11. 2017 zúčastnit přednášky o probíhající soutěži „Můj první milion“, která je určena pro všechny zájemce o podnikání, kteří si chtějí otestovat svůj podnikatelský nápad a nastartovat své podnikání. Přednáška se konala tentokrát na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách a hlavním přednášejícím byl pan Petr Konečný, který působí na pozici vedoucího oddělení podnikatelského inkubátoru ve Zlíně.

Všichni studenti se dozvěděli všechny informace potřebné k tomu, aby se mohli do soutěže přihlásit. Zároveň si však studenti mohli z přednášky odnést stručný přehled toho, co všechno je potřeba, jestliže chce člověk vstoupit do světa podnikání. Byla řeč například o tom, jaké existují v dnešní době zdroje financování, které člověk může využít, pokud sám nemá dostatek peněz na to, aby mohl rozjet své podnikání. Dále byla také řeč o tom, kde nápady k podnikání hledat a jak se na rozjezd podnikání připravit.

Za sebe mohu říci, že přednáška byla velice zajímavá a zábavná. Věřím, že každý, koho svět podnikání zajímá, se dozvěděl mnoho informací, které může v praxi využít. Nyní již nezbývá nic jiného, než se soustředit na psaní podnikatelského záměru a těšit se na další průběh soutěže.

David Bail