1.3.2021

Na volební období 2021-2023 byli do školské rady navrženi tito kandidáti:

28.1.2021

Pololetní klasifikace je zpřístupněna na www.gymnazium-vk.cz - Bakaláři – Klasifikace.

18.1.2021

Milí žáci 9. tříd základních škol,pro ty z Vás, kteří se budete v roce 2021 hlásit ke studiu na Gymnáziu Valašské Klobouky, pořádáme zdarma přípravný kurz k těmto zkouškám.

1.3.2021

V lednu 2021 se naše studentka Klára Nováková ze 3.A zúčastnila školního kola a následně okresního kola Geologické olympiády, kterou uspořádala Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity. Klára v okresním kole obsadila krásné 3. místo. Počty postupujících do krajského kola z důvodu pandemické situace však zatím nebyly určeny.

1.3.2021

17. února 2021 proběhlo okresní kolo Zeměpisné olympiády pod taktovkou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Na rozdíl od předcházejících ročníků se soutěž konala online formou a místo dvojice mohla školu reprezentovat hned trojice studentů. Naši školu v kategorii D (středních škol) reprezentovali Ota Ščuglík (4.B), Ondřej Raška (4.A) a Klára Nováková (3.A). I letos naši zástupci navázali na úspěchy z minulých let. Změřili své síly v práci s mapou, zeměpisných znalostech i praktické části. Nejlepšího výsledku dosáhl Ota Ščuglík, který se umístil na 1.místě, dále Ondřej Raška na 4. a Klára Nováková na 5. místě. Dle srovnání výsledků dalších okresů Zlínského kraje má Ota velmi dobré vyhlídky v krajském kole.

17.2.2021

Většině soutěží a olympiád vystavila současná situace stopku. Naštěstí se mezi ně neřadí Olympiáda v českém jazyce. Studenti naší školy jsou totiž jejími pravidelnými a úspěšnými účastníky. Okresní kolo proběhlo tentokrát online formou a barvy naší školy hájily dvě studentky – VENDULA MACHALOVÁ a KLÁRA VIČANOVÁ. Výsledky jsou čerstvé a pro naši školu velmi radostné. Letošní maturantka VENDULA MACHALOVÁ opět zabodovala a po úspěších z minulých let si z okresu odnáší nádherné 2. místo a zasloužený postup do další fáze soutěže. Srdečně gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

9.2.2021

Na základě opatření MŠMT z 29. října 2020 ohledně prodloužení funkčního období stávajících členů školských rad a realizace voleb do školských rad s funkčním obdobím od roku 2021 vyhlašuje ředitelka školy volby do Školské rady Gymnázia Valašské Klobouky za zákonné zástupce nezletilých žáků a zletilé žáky a pedagogy školy.

29.1.2021

S účinností od 1. 2. 2021 dochází k pokračování vzdělávání žáků školy distančním způsobem ve druhém pololetí školního roku 2020/2021 (v podobném režimu jako v lednu 2021):

20.1.2021

18. 1. 2021 proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády. Po úspěšném školním kole nás v okrese reprezentovaly Lucie Kulíšková ze 3.b, Klára Nováková ze 3.A a Lucie Trochtová z 1.B. Dívky se na okresní kolo vzorně připravily a všechny tři byly úspěšnými řešitelkami soutěže s názvem „Labyrintem barokního světa“. Do krajského kola se podařilo probojovat Lucce Trochtové ze 6. místa a Klárce Novákové ze skvělého 3. místa. Všem dívkám blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci. Klárce a Lucce přejeme mnoho štěstí v krajském kole!

Zobrazit více