25.6.2021

Přejeme všem studentům slunečné a pohodové prázdniny, pedagogům a správním zaměstnancům klidnou dovolenou k načerpání sil.

20.6.2021

Ve středu 16. 6. proběhlo Celostátní finále vědomostní soutěže Eurorebus, které proběhlo online formou. Naši školu reprezentovali studenti tříd 4. B a 2.A. Úkolem bylo zodpovědět 35 otázek v časovém limitu 35 minut. Rozhodujícím kritériem pro určení pořadí byl nejen počet správných odpovědí, ale i rychlost. Matadoři této soutěže studenti 4.B ve složení Ota Ščuglík, Josef Holba a Jiří Sáblík se s úkoly poprali na výbornou a umístili se na krásném 5. místě z 91 soutěžních týmů. Nováček soutěže třída 2.A ve složení Viktor DeGano, Klára Bližňáková a Šárka Tomečková obsadila 85. místo. Cenné jsou pro ně ovšem nové zkušenosti, které mohou v příštích ročnících zúročit.

20.6.2021

Tým studentů ze třídy 2.A ve složení Tereza Čížová, Štěpán Rak a Ludmila Šmotková si kvůli pandemii na krajské kolo proslulé Dějepisné soutěže v Chebu musel rok počkat. Přesto se tomuto novému týmu v nelehkých podmínkách distanční výuky podařilo na soutěž zodpovědně připravit. Letošním tématem byly evropské dějiny v letech 1900 – 1939. Svou píli studenti zúročili v krajském kole, které proběhlo 17.6.2021 online formou. Naši dějepisáři porazili všechny své soupeře a 1.místo jim zajistilo postup do mezinárodního kola, které se tradičně uskuteční v Chebu. V minulých letech si naše škola z Chebu dovezla jednu zlatou a tři stříbrné medaile. Našim současným nadějným historikům děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně nadšení a trpělivosti k přípravě na podzimní kolo!

15.6.2021

Ve čtvrtek 10. června se žáci Gymnázia Valašské Klobouky zúčastnili pozorování částečného zatmění Slunce.

10.6.2021

Tak jako v minulých letech se i v letošním školním roce studenti výtvarné výchovy rozhodli ukončit své gymnaziální studium maturitní zkouškou z výtvarné výchovy.  Lenka Čížová a Kateřina Švachová ze 4. A a Lorien Metyšová a Jiří Sáblík ze 4. B v pátek 4. 6. 2021 prezentovali své znalosti z dějin umění a obhajovali své ročníkové práce při maturitní zkoušce.

9.6.2021

Slavnostní předání maturitních vysvědčení v Obřadní síni MěÚ Valašské Klobouky.

8.6.2021

Studenti druhého ročníku ve svém domácím úkolu z výtvarné výchovy pracovali na malbě a kresbě stromů.

8.6.2021

Studenti prvního ročníku ve svém domácím úkolu z výtvarné výchovy pracovali na malbě nebo kresbě, námětem maleb bylo malba a kresba stromů.

4.6.2021

Třídy 4. A a 4. B s úspěchem zvládly maturitní zkoušky na výbornou. Ústní profilová část proběhla ve dnech 1. -  4. června.

25.5.2021

Díváme – li se na bělokarpatskou krajinu z výšky, hledáme místa, která dobře známe.

Zobrazit více