27.5.2024

Studenti 3. ročníku Gymnázia Valašské Klobouky si vás dovolují pozvat na Valašskoklobucký Majáles 2024, jehož letošní téma zní Movies. Akce bude zahájena v pátek 31.5.2024 ve 12:30 průvodem od budovy gymnázia a poté se přesune do areálu fotbalového oddílu TJ Spartak Valašské Klobouky.Páteční odpoledne obohatí pestrý program, který odstartují studenti gymnázia svými pěveckými a tanečními výkony. Dále vystoupí Sbor GMVK, ZŠ Valašské Klobouky a ZUŠ Slavičín. Na akci uslyšíte také čtyři oblíbené kapely, které si za svou bohatou kariéru získaly mnoho posluchačů. Jedná se o kapely Počúvaj, Marie Tichá & M A RIE, Trocha Klidu a nesmí chybět ani kapela Humor. O večerní zábavu se postará DJ Labman. Pro rodiče s dětmi je připraven dětský koutek. Po celou dobu konání akce se můžete těšit na bohaté občerstvení.

22.5.2024

I tentokrát jsme si vyzkoušeli volit „nanečisto“. Již od roku 2010 nám to umožňuje organizace Jeden svět na školách (JSNS), která je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni.

20.5.2024

Dne 16. května 2024 proběhly volby do Školské rady při Gymnáziu Valašské Klobouky z řad kandidátů za pedagogické pracovníky a za zákonné zástupce nezletilých žáků a zletilé žáky školy.

20.5.2024

Dnešním dnem byly zahájeny ústní maturitní zkoušky tříd 4. A  a 4. B.

13.5.2024

Přichystat dobroty, kávu do termosky, zvolit pohodlnou obuv a vydat se na Návojské lúky - tak znělo heslo letošní férové snídaně. Akce byla zahájena na nádvoří podnikatelského inkubátoru, kde jsme měli možnost ochutnávky lahodných domácích a fairtradových pokrmů. Za nádherného počasí, které slibovalo krásný výhled do krajiny, se pak skupinka vydala na pochod na Návojské lúky, kde se uskutečnil hlavní piknik. Věřím, že si všichni akci užili a podpořili tak hlavní myšlenku organizace Fairtrade.

10.5.2024

Trochu jiná výuka češtiny

9.5.2024

Jakub Pavlík a Tadeáš Fryčák. Že jste tato jména v souvislosti s naším malým gymnáziem ještě neslyšeli? Není se čemu divit.

2.5.2024

I v tomto školním roce jsme se zapojili do ekonomické olympiády. Školní kola probíhala online již listopadu a zapojilo se do ní 150 studentů naší školy. Studenti odpovídali na teoretické i praktické otázky z oblasti ekonomie a financí. Podle dosažených bodů postoupilo do krajského kola 7 studentů. Krajského kola, které proběhlo začátkem dubna t. r. na půdě UTB ve Zlíně, se zúčastnilo více než 80 studentů středních škol Zlínského kraje, z naší školy v krajském kole bojovalo 5 studentů: David Šálek, 1.B, Adam Mládek, Petr Jordán, Alexandr Ptáček 2.A, a Petr Sáblík,3.A.

30.4.2024

Již tradičně se naše škola zapojuje do celostátní soutěže „Finanční gramotnost“. V prosinci loňského roku proběhlo školní kolo, do kterého se zapojili téměř všichni studenti našeho gymnázia. Tři nejlepší, a to Adam Mládek, 2.A, Adam Jordán, 3.A a Nela Zemková, 3.B pak postoupili do okresního kola, kde v lednu už soutěžili společně jako tým a okresní kolo vyhráli.

30.4.2024

Před časem jsem se zúčastnili Veřejného fóra, které se konalo v KD ve Valašských Kloboukách. Fóra se zúčastnilo 5 studentů našeho gymnázia.

Zobrazit více