29.3.2021

Na základě INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29. BŘEZNA 2021 DO 11. DUBNA 2021 sdělujeme, že:

10.5.2021

Dne 19. 4. 2021 se Klára Nováková (3.A) zúčastnila krajského kola Geologické olympiády. Olympiáda byla zaměřena na různé geologické obory. Část otázek byla věnována geologickým poznatkům o planetě Mars. Na oběžné dráze i na povrchu Marsu již pracovalo několik sond a pohyblivých výzkumných vozidel. V poslední době jste mohli slyšet o Perseverance, které na Marsu přistálo teprve nedávno. Studenti dostali možnost se v přípravě s planetou blíže seznámit.  Zjišťovali informace jako například. Čím se liší Mars od Země, případně od jiných planet Sluneční soustavy? Jaké geologické procesy probíhají na Marsu? Jaké je složení atmosféry Marsu? Má Mars magnetické pole? Klára přípravu nepodcenila, svým výsledkem se zařadila mezi úspěšné řešitele a v celkovém pořadí obsadila krásné 5. místo.

27.4.2021

Nad fotografií z rodinného alba…tímto názvem začínala slohová část 47. ročníku krajského kola Olympiády z českého jazyka.

23.4.2021

14.4.2021

Studenti druhého ročníku ve svém domácím úkolu z výtvarné výchovy pracovali na plakátu.

14.4.2021

Studenti prvního ročníku ve svém domácím úkolu z výtvarné výchovy pracovali na malbě dvou abstraktích kompozic, námětem maleb byl žár a chlad.

14.4.2021

Skupina statečných studentek a studentů se neváhala zapojit do školního kola Biologické olympiády, které se z důvodu epidemické situace uskutečnilo online formou. Někteří si tento způsob vyzkoušeli již v loňském roce, když postoupili do krajského kola, pro jiné to byla novinka. Tak jako v prezenční formě i distanční forma měla 3 části: "praktickou“, test a poznávání přírodnin.

5.4.2021

Dne 17. 3. 2021 proběhlo online formou krajské kolo Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo 12 studentů. Naši školu reprezentoval v kategorii D (středních škol) Ota Ščuglík ze třídy 4. B. Olympiáda zahrnovala obecné zeměpisné znalosti, práci s mapou, ale i praktickou část. V praktické části účastníci zpracovávali úkoly jako např. Mapa exekucí v České republice, či úkol vycházející ze sociologického výzkumu, který rozdělil českou společnost do šesti společenských skupin. Samotné rozdělení nevychází jen z příjmů a majetku, ale i jaký mají Češi obecný náhled na život i politiku.

25.3.2021

Navzdory pandemii Covid 19 jsme i letos na našem gymnáziu přichystali soutěž ve znalostech německého jazyka pro studenty středních škol našeho okresu.  Tentokrát nemohla proběhnout v budově školy, ale v online prostředí MS Teams. Přesto se nám podařilo prožít příjemných 90 minut ve společnosti pěti šikovných studentů a studentech z okolních gymnázií.

23.3.2021

Studenti druhého ročníku ve svém domácím úkolu z výtvarné výchovy pracovali na dvou kolážích - lettrismu - práce s písmem.

Zobrazit více