Dějepisná soutěž

Tým studentů ze třídy 2.A ve složení Tereza Čížová, Štěpán Rak a Ludmila Šmotková si kvůli pandemii na krajské kolo proslulé Dějepisné soutěže v Chebu musel rok počkat. Přesto se tomuto novému týmu v nelehkých podmínkách distanční výuky podařilo na soutěž zodpovědně připravit. Letošním tématem byly evropské dějiny v letech 1900 – 1939. Svou píli studenti zúročili v krajském kole, které proběhlo 17.6.2021 online formou. Naši dějepisáři porazili všechny své soupeře a 1.místo jim zajistilo postup do mezinárodního kola, které se tradičně uskuteční v Chebu. V minulých letech si naše škola z Chebu dovezla jednu zlatou a tři stříbrné medaile. Našim současným nadějným historikům děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme hodně nadšení a trpělivosti k přípravě na podzimní kolo!

Mgr. Jaroslava Machalová