Gaudeamus

Dne 10. září 2021 u nás na Gymnáziu Valašské Klobouky proběhla již tradiční akce nazývaná Gaudeamus. Tuhle akci pro nás zorganizovala výchovná poradkyně Ing. Kolínková spolu s kariérní poradkyní Ing. Krůželovou. Tahle akce je určena především pro studenty čtvrtých ročníků, aby jim pomohla v rozhodování, na jakou vysokou školu by chtěli po maturitě jít. Avšak mohl přijít kdokoliv, kdo chtěl slyšet cenné informace od absolventů našeho gymnázia.

V 12:30 hodin jsme se všichni studenti čtvrtých ročníků a pár ostatních zájemců shromáždili v učebně 203, kde jsme čekali na pozvané absolventy. Celkem přišlo 13 bývalých studenů z různých vysokých škola různých zajímavých oborů. Postupně nám každý představil svou školu, řekl pár informací k přijímacím zkouškám, a také nám povyprávěli své vlastní dojmy a zkušenosti.

Poté, co se všichni přestavili, jsme utvořili menší skupinky, kde jsme se mohli detailněji dozvědět informace o konkrétním oboru, který nás zajímal. Já osobně jsem se nejvíce zajímala o Lékařskou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Z téhle fakulty k nám přijeli dva absolventi – Václav Řepa a Ondřej Šarátek. Oba dva nám bleskově zodpovídali všechny dotazy, které jsme jim kladli. Byli velmi nápomocní a chtěli nám co nejlépe poradit.

S letošním Gaudeamem jsem byla velmi spokojená. Zaznělo tam mnoho cenných rad, tipů a informací. Nejpřínosnější pro mě byly osobní názory a zkušenosti od Ondřeje a od Václava, díky kterým budu mít určitě snazší rozhodování, kam bych chtěla jít na vysokou školu. Určitě bych všem budoucím čtvrťákům doporučila se příštího ročníku Gaudeamu zúčastnit.

Pro Student Times

Karolína Ptáčková