Tělesná výchova trochu jinak

TĚLESNÁ VÝCHOVA TROCHU JINAK

V tělesné výchově dívek 3. ročníku a v 1. ročníků hochů se  uskutečnila přednáška o karate i s praktickými ukázkami. Trenér karate, pan Miroslav Coufal, seznámil studenty  s historií vzniku karate a s jeho filozofickým pozadím. V praktické části studentům předvedl celou řadu technik, které se v karate uplatňují.

Seznámil studenty se zásadami sebeobrany, nebo jak se chovat při různých způsobech napadení, případně jak využít slabin útočníka. Ukázal jim celou řadu pomůcek a jejich využití při tréninku i při skutečném boji.

Ve všech ukázkách byli studenti aktivně zapojeni a sami si mohli vyzkoušet, jak se bránit napadení nebo jak zneškodnit i statnějšího útočníka. Na vlastní kůži si mohli vyzkoušet různé situace, které se při konfliktech mohou vyskytnout, a jaké techniky při nich využít.