Návštěva u zlínských filharmoniků

Trocha kultury, jak z oblasti klasické hudby, tak výtvarného umění, je vždy příjemným zpestřením běžného školního roku. Proto vyrazili studenti hudební výchovy 1. a 2. ročníku do stále krásných prostor Kongresového centra Zlín a zúčastnili se generální zkoušky Filharmonie Bohuslava Martinů. Na programu byly známé a posluchačsky atraktivní skladby klasického repertoáru – Koncert pro klavír a orchestr a moll Roberta Schumanna a symfonie C dur - Jupiter Wolfganga Amadea Mozarta. Studenti zažili v přímém přenosu vystoupení skvělého českého klavíristy Igora Ardaševa a působivou hru zlínského orchestru pod taktovkou Marka Šedivého. Neméně zajímavé bylo vyprávění dramaturga orchestru o historii a fungování tohoto symfonického tělesa.
Díky Ivaně Kovalčíkové, houslistce zlínských filharmoniků, za spolupráci při zajištění této akce a dirigentovi, sólistovi i všem členům orchestru za příjemný kulturní zážitek.

David Polách