Celostátní finále v ČNB Praha

Již po několikáté se studenti gymnázia zapojili do soutěže „Finanční gramotnost“. Letos soutěžil rekordní počet škol a žáků. Poprvé v historii se ze školního kola probojovalo družstvo nejlepších dívek ve složení Natálie Čevelová, Jitka Nováková a Julie Pohůnková až do velkého finále – celostátního kola, které se konalo přímo v prostorách České národní banky a za přítomnosti ministra financí Zbyňka Stanjury. Úkolem týmu v průběhu jednotlivých kol byly vědomostní testy a zpracování podnikatelského plánu na činnost, se kterou by mohly po maturitě začít podnikat. Děvčata měla spoustu úžasných nápadů, a nakonec zvolila výrobu biokosmetiky přímo z valašských surovin.

Ve finále, kterého se účastnilo 14 družstev z celé republiky, pak dostaly za úkol co nejlépe investovat peníze od případného investora. I s tímto úkolem si dívky skvěle poradily, i když to ve velké konkurenci nestačilo na stupně vítězů. Přesto jim patří velký obdiv a poděkování za skvělou reprezentaci školy. Ještě v Praze měly nápady, co by příště udělaly jinak a lépe, aby obsadily i nejvyšší příčky.

Postřehy studentek

V pátek 29. 4. 2022 jsme se zúčastnily celostátního finále Finanční gramotnosti v matičce Praze. Po dlouhé cestě nás čekal soutěžní úkol, prohlídka České národní banky a její expozice o vývoji peněz, vyhlášení výsledků soutěže a příjemně strávený čas zbývající do odjezdu vlaku. Ten jsme využily k prozkoumání Prahy, vstřebání nových vědomostí, zkušeností a dojmů. Děkujeme pořadatelům soutěže za vytvoření milé atmosféry a paní učitelce Krůželové za doprovod a pomoc při přípravě.

Natálie Čevelová, Jitka Nováková, Julie Pohůnková

Tiskovou zprávu k ročníku naleznete nafinancnigramotnost.cz/storage/app/media/uploaded-files/220504_TZ_SFG.pdf