Projektový den mimo školu ve Vídni

Poslední květnový den se studenti z 2. a 3. ročníku zaměření na studium německého jazyka vypravili v doprovodu vyučujících jazyka - Evy Hrošové, Taťány Janáčkové a Jaroslavy Machalové do Vídně. Společně nahlédli do historie města, pronikli do jeho jazyka, života a kultury. Díky projektu měli možnost navštívit například majestátní Hofburg, katedrálu svatého Štěpána, kostely svatého Michaela a Petra, Muzejní čtvrť i zámek Schönbrunn a jeho nádherné rozkvetlé zahrady. Ke každé památce měly skupinky studentů připravený krátký výstup, který seznamoval s památkou a poskytoval různé zajímavosti a nové znalosti. Ty potom studenti využili při vyplňování pracovního listu, který zakončil jejich pobyt ve Vídni.

Jitka Nováková, 2.A