Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Historická exkurze do Osvětimi a Krakova

Menu

Po nechtěné tříleté pauze měli v pátek 24 .6. 2022 studenti 2. ročníku naší školy možnost navštívit Osvětim a Krakov. Touto výpravou za historií nás provázel PhDr. Pavel Kočí.

V Osvětimi jsme prožili těžce vstřebatelné a popsatelné okamžiky, kdy jsme společně s průvodci procházeli místy, kde bylo nacisty zavražděno asi 1, 5 milionů nevinných Židů.

Malopolská metropole Krakov nás přivítala letním počasím. Společně s panem Kočím jsme se prošli nábřežím u řeky Visly, kde jsme si vyslechli pověst o bájném knížeti Krakovi a následně zhlédli symbol města, bronzovou sochu draka, který zrovna chrlil oheň. Poté jsme vyšplhali na hrad Wawel, osvěžili jsme své dějepisné i zeměpisné znalosti u sochy Tadeucze Kosciuszka a pokračovali kolem Jagellonské univerzity k domu, kde žil Karol Wojtyla (pozdější papež Jan Pavel II). Naše procházka končila na náměstí u Sukkienice, poblíž které stojí Mariánský kostel. Zajímavostí tohoto kostela jsou trubači, kteří každou celou hodinu troubí na věži.

Jako odměna za vzorné chování po celou dobu této náročné exkurze byl čas na drobné nákupy a na zasloužený pozdní oběd. Unavení a spokojení jsme se ve večerních hodinách vrátili v pořádku domů.

 

Městskému úřadu Valašské Klobouky děkujeme za finanční podporu

 

Za PK dějepisu Mgr. Jaroslava Machalová