Studenti společně s dětmi z dětských domovů na letním táboře

Prosluněných deset dnů prožili studenti našeho gymnázia na dětském táboře Revika Vizovice společně s dětmi z dětských domovů. Ester Matyášová ze 3. A třídy měla na starosti nejmenší děti, Zuzana Urbaníková ze 4. B třídy třetí oddíl nejmenších dětí a Roman Petrůj z 3. B vedl fotbalové tréninky na táborovém fotbalovém kempu. Společně s ostatními dětmi se letního dětského tábora zúčastnily děti z dětských domovů Smolina, Liptál, Bojkovice a Kroměříž. Každý vedoucí měl ve svém oddíle několik těchto dětí. S dětmi z domovů je práce vedoucího oddílu náročnější, musí chápat specifika každého dítěte, které si mnohdy prožilo nelehký životní osud. Všechny děti si své vedoucí oblíbily, stali se všichni novými kamarády. Prožili společně prázdninové dny plné her, koupání a dobrodružství. Noční přespání v okolí Janova hradu, tradiční stezka odvahy, branný závod, táborové olympiády, hry bez hranic, velká táborová diskotéka, návštěva dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk, fotbalové tréninky a mnoho dalšího bylo náplní letošního dětského tábora Revika ve Vizovicích.

Tábor se vydařil, děti odjížděly spokojeny, plné nových zážitků a už se těší na příští rok, až se znovu na táboře setkají se svými vedoucími.

Ester, Zuzaně i Romanovi je nutno poděkovat, že i přes prázdninové volno neváhali a obětovali svůj čas a energii dětem z dětských domovů.

Mgr. Jiří Ročák

img_4211.jpg (JPG 1620x1080px )

img_4021.jpg (JPG 1620x1080px )