Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Kurz sebeobrany

Menu

Kurzu sebeobrany z účelové podpory participačního rozpočtu Zlínského kraje pro střední školy se zúčastnili 21. 6. 2023 ve sportovní hale gymnázia všichni studenti 1. -3. ročníků.

 

Cílem bylo seznámit účastníky kurzu se základními principy bezpečného chování, získat schopnost vyhodnotit a správně vyřešit krizovou situaci, do níž se může každý člověk dostat.

Kromě motivačních her s prvky rozhodování a získání rychlých reakcí, teoretických znalostí, kreativity a týmového myšlení, nacvičovali žáci praktické prvky fyzické sebeobrany.

Soňa Zabloudilová

 

Z postřehů studentů:

… Pan instruktor nám dal hodně dobré rady, které může využít opravdu každý. Zajímavá byla i modelová situace, kde jsme měli ukázat, jak bychom se zachovali při napadení na autobusové zastávce.  Na tom jsme si ukázali základní chyby, kterých se dopouštíme při napadení, ale též i jak je můžeme napravit. Hlavní je vyhodnotit situaci jako nebezpečnou, držet si odstup, dát najevo, že se budeme bránit, utéci z nebezpečného místa. V paměti mi utkvěly dvě zásadní věci. Než se do něčeho pustím, důkladně vše promyslím. A tou druhou věcí je fakt, že hrdina je ten, který se dokáže dostat z nebezpečného místa bez použití násilí.                                                                                                                                                     

  Jan

 

...Byla to velmi zajímavá zkušenost, protože jsem ještě nikdy na žádné takové akci nebyla. 

V dnešním světě existuje mnoho nebezpečných situací a velká část lidí neví, jak se zachovat, proto se  mi líbilo, že s námi probírali příhody ze života. Vyzkoušeli jsme si i rekonstrukci krizové situace, kdy se procházíte po ulici, a cizí člověk na vás začne útočit. 

Mám radost, že jsem mohla být součástí této akce a dozvědět se nové informace o sebeobraně.                                                                                                                                               

Ela

 

…Dnešní kurz sebeobrany se mi velice líbil. Dozvěděli jsme se a vyzkoušeli si, jak se bránit útočníkovi s nožem a mnoho dalších užitečných rad. Člověk si říká: „Vždyť co, nějak se přece ubráním, dostanu se pryč. Realita je ale úplně jiná. Říká se, kdo uteče, ten vyhraje. "Tady to platí dvojnásob!                                                                                                                       

Filip

 

…Sebeobranný kurz, který jsme absolvovali, mi dal opravdu hodně. Každý by se měl umět ubránit i silnějšímu útočníkovi, než jsme my sami. Naučili jsme se obranné útoky, postoj, také komunikaci. Po dnešním kurzu se cítím statečnější a silnější. Určitě bych ho doporučila všem, zejména mladým dívkám a chlapcům, kteří bývají obvykle nejvíce ohroženi.   

 

Natálie 

 

... Zúčastnila jsem se kurzu sebeobrany. Byl to už náš druhý kurz sebeobrany.

Mísilo se ve mně mnoho pocitů a emocí. Z radosti a nedočkavosti se stal i strach a nervozita. Líbilo se mi, že v kurzu byl zahrnut výklad, praktické ukázky, ale i hry. Naučila jsem se spoustu nových dovedností.

V porovnání s minulým kurzem byl dnešní o 100% lepší, protože byl zábavnější a užitečnější. Jednoduše mi dal a naučil mě víc. Třeba jsem zažila podobnou situaci, která by se mohla stát i v běžném životě, a to napadení útočníkem.

Obohatil mě o různé techniky nebo postoje. Jsem vděčná za zkušenosti, které jsem si dnes odnesla. Nikdy nevíme, co se nám může stát, jelikož dnešní svět je velmi nebezpečný.

 

Veronika