Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


LIKE SHAKESPEARE

Menu

Shakespeare v Růžové zahradě

Dne 8. listopadu jsme se zúčastnili divadelního představení Like Shakespeare v KD Klobučan. Jednalo se o představení, které na jevišti moderně zpracovalo život anglického dramatika Williama Shakespeara.

Do děje představení byly zakomponovány ukázky z jeho komedií, tragédií i historických her. Pro lepší orientaci diváka v ději byla promítána na plátně v pozadí časová posloupnost společně s úryvky doplňující informace z historie a života tehdejší společnosti. Dobové postavy z úryvků na plátně ztvárnili herci, z nichž se někteří objevují i v seriálu Ordinace v růžové zahradě, například Radim Fiala nebo Jan Čenský. Celé hře přihlížela postava DJ, jejíž smysl nám do teď není znám. Hudba, kterou DJ pouštěl, se navíc do děje vůbec nehodila. Výkony herců hodnotíme pozitivně, v mnoha momentech však své role přehrávali, což představení ubíralo na kvalitě. Na druhou stranu oceňujeme zachování zvyků tehdejšího divadla, kdy ženské role ztvárňovali muži.

Shodli jsme se, že autorská hra o životě nadčasového dramatika Williama Shakespeara měla dobrý námět, ale mnozí studenti byli zaskočeni osobitým zpracováním.

4. B