Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Nehodou to začíná

Menu

Ve středu 24.1.2024 se žáci 3. a 4. ročníků účastnili projektu Nehodou to začíná. Žáci oceňovali nejen obsah, ale především formu, jakou byla fakta předkládána.

Odborníci z firmy DEKRA, kteří akci pořádali a kteří se zabývají odbornými posudky reálných nehod během soudních řízení, dovedli žáky zaujmout rychlými vstupy jednotlivých odborníků, názorností ukázek dopravních nehod, statistik, crash testů i osobními příběhy.

Velmi poučný byl vstup pana Ivana Doudy, českého psychologa a psychoanalytika, který informoval o vlivu drog na provoz na silnicích. Ve druhé polovině programu si pak několik dobrovolníků zkusilo, jaké to je být svědkem nehody a pokusit se někoho zachránit. K dispozici byl zástupce Záchranné služby, který je v simulovaném tísňovém volání naváděl, jak mají postupovat, než dorazí ohlášená sanitka s lékaři.
Víte, jaký je bezpečný odstup od auta jedoucího před vámi? Jak poskytnout první pomoc a neohrozit přitom svoji bezpečnost? Jaké jsou následky dopravní nehody a proč je důležité se v autě správně usadit? Budoucí řidiči z třetích a čtvrtých ročníků už to vědí díky výbornému programu společnosti DEKRA.

Za školní poradenské pracoviště
Marek Šenkeřík