Mediální olympiáda

Mediální olympiáda

Dne 24.1. 2024 se tříčlenný tým ze třídy 2.B pod vedením paní učitelky Soni Zabloudilové zúčastnil krajského kola mediální olympiády. Soutěž spočívala ve vyplnění online testu, který se skládal ze 40 otázek z oblasti mediální a informační gramotnosti. Náš tým si vedl skvěle, ale na postup do finále to bohužel nestačilo.

Eliška Švachová

Mediální olympiáda je soutěž studentů všech středních škol a učilišť ČR v mediální gramotnosti. Soutěží tříčlenné týmy studentů doprovázené padagogem.

Tým 2.B pod názvem Kaltevít ve složení - Eliška Švachová, Kateřina Sucháčková a Vít Studeník - řešili on-line test mediální a informační gramotnosti s tisíci dalšími účastníky soutěže z celé republiky. Zadání mnohdy záludných otázek se týkalo různých disciplín. I když tým nepostoupil do finále, bojoval férově a odnesl si spoustu nových vědomostí a zkušeností.

Děkuji účastníků za reprezentaci školy!

Soňa Zabloudilová