Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Stážisté z AIESEC opět s námi

Menu

AIESEC je celosvětová platforma pro mladé lidi, kteří mohou rozvíjet svůj vůdčí potenciál prostřednictvím praktických zkušeností všeho druhu, včetně stáží a dobrovolnických příležitostí. Tato platforma byla založena v roce 1948 a je nevládní a neziskovou organizací, kterou řídí výhradně mládež pro mládež.

 

Po několikaleté covidové odmlce jsme se s radostí vrátili ke spolupráci s organizací AIESEC, která k nám vysílá stážisty z různých zemí světa. Letos k nám zavítali vysokoškoláci z Brazílie, Taiwanu a Ázerbájdžánu, aby našim žákům zpestřili výuku angličtiny a seznámili je s kulturou a tradicemi svých zemí. Hosté byli vřele přivítáni zástupci města Valašské Klobouky, detailně poznali místní muzeum a ochutnali české speciality v rodinách, ve kterých celý týden pobývali. Součástí jejich stáže se stal i školou organizovaný projektový den. Žáci devátých ročníků tak měli možnost otestovat svou znalost mluvené angličtiny v praxi.

 

Děkujeme studentskému AIESEC týmu za obětavou asistenci při organizaci programu a hostitelským rodinám jsme vděčni za nezištnou pomoc při zajištění ubytování. Poděkování náleží i Klubu rodičů za finanční podporu, městu Valašské Klobouky za milé uvítací setkání a panu Petru Odehnalovi za průvodní slovo v městském muzeu.

 

T. Janáčková

 

(Klikni sem pro fotky z výuky, nebo sem pro fotky z projektového dne, nebo najdi fotky a videa na školním instagramu.)