Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Pokyny k zájezdu do Paříže 17.03. - 22.03. 2024

Menu

Informace pro studentky a studenty gymnázia, kteří se zúčastní zájezdu do Paříže ve dnech 17. 3. - 22. 3. 2024

 

Informace k zájezdu je možné si stáhnout ve formátu PDF na konci textu.

 

Kartička pojištěnce bude předána každému účastníkovi před odjezdem.

 

Pokyny k zájezdu č. 24-401

Paříž pro střední školy

17.03. - 22.03.2024

 

Vážení žáci, studenti, dámy a pánové, milí cestující!

Rádi bychom Vám sdělili několik důležitých informací ke školnímu zájezdu, kterého se již brzy zúčastníte. Dozvíte se zde vše potřebné o odjezdu, dopravě, ubytování, vstupech a dalších náležitostech zájezdu. Najdete zde i důležité kontakty, pokyny k bezpečnosti, check-list „co s sebou“, program zájezdu, pojistné limity cestovního pojištění, informace o pojištění proti úpadku a přehled platných bankovek.

 

PRŮVODKYNĚ ŠÁRKA SUROVCOVÁ

Kontakt na průvodkyni obdržíte v autobusu během cesty do Francie. Průvodkyně je pro účastníky zájezdu k dispozici 24 hodin denně pro případ potřeby řešení jakýchkoliv potíží, např. zabloudění během osobního volna apod.
Veškeré nedostatky či stížnosti prosíme řešte hned na místě s průvodkyní, při zpětné reklamaci už nemůžeme sjednat včasnou nápravu.ČAS ODJEZDU        17.03.2024 v 15:00, sraz účastníků 20 minut před odjezdem

ČAS NÁVRATU       22.03.2024, cca ve 12-14 hod. v závislosti na dopravní situaci

MÍSTO NÁSTUPU   z autobusové zastávky na Masarykově nám., Valašské Klobouky (dolní náměstí)

DISPEČINK              +420 739 274 733

UBYTOVÁNÍ           18.03. - 21.03.2024 B&B Hotel Maurepas

                                    6 Rond-point Laurent Schwartz , 78310 Maurepas, Tel.: +33(0)298 337 529 

 

B&B Hotel Maurepas se nachází na západním okraji města Maurepas, cca 3 km od centra, cca 23 km jihozápadně od Versailles a cca 45 km jihozápadně od centra Paříže. Nabízí ubytování v 70 klimatizovaných pokojích se základním vybavením. V nevelkém pokoji jsou vždy postele, stolek, TV, sprcha a WC. Účastníci jsou zpravidla ubytováni po třech či čtyřech osobách na pokoji. V hotelu je k dispozici wi-fi.

KAPESNÉ

Výše kapesného pro osobní potřebu je velmi individuální, doporučujeme částku cca 20 €/den.

Ceny potravin jsou ve Francii stejně jako jídlo v restauracích a ceny služeb vyšší než v ČR.

Potraviny lze ve Francii nejvýhodněji nakoupit v místních supermarketech jako jsou např. Lidl, Carrefour, Cora, E.Leclerc, Mammouth nebo InterMarche.

Orientační ceny: pohlednice 0,50-1€, známka 1,30€, sendvič 3,50-5€, jídlo ve fast foodu 8-12€, jídlo v levné restauraci 12-15€, lahev vody 1-1,50€, kopeček zmrzliny 2,50-3€, cappuccino 3,50-4,50€, espresso 3-3,50€, Coca-Cola 2,50-3€, croissant 1,50-2€, crêpe 3-3,50€, 100g šunky 2,50-3€, 100g sýra 2,50-3€, suvenýrové publikace 10€.

Peníze doporučujeme vyměnit již před cestou, neboť výměna korun na eura je většinou v ČR výhodnější než v zahraničí. Platba v jiných měnách není ve Francii možná. Platby platební kartou typu Visa, MasterCard apod. jsou běžně přijímány. Dále doporučujeme drobná eura na placené toalety (platí se 1€) a menší hotovost v českých korunách na nákup nápojů v autobusu.

VSTUPNÉ

Vstupy budou hrazeny průvodcem hromadně, aby se využilo skupinových slev.

Na vstupy doporučujeme částku 35 EUR. Tato částka by měla pokrýt vstupné do všech plánovaných atrakcí. Ostatní atrakce se platí individuálně.

Uvedenou částku vybere průvodce od účastníků v autobusu již během cesty do Francie.

 

Orientační výše vstupů (může se lišit od skutečnosti):

lístek MHD                             11 € (cca 5 jízd)

Louvre                                    zdarma

Centre Pompidou                    studenti si platí individuálně, vstupné v závislosti na druhu               výstavy 0-14 €

Sainte-Chapelle                      2 €

Versailles – zámek                 zdarma

projížďka lodí                         8 €

Musee d´Orsay                      zdarma
Paříž – Musée Picasso           5 €

Tour Eiffel                              5,90 € pěšky do 2. patra
Musée de l´Orangerie           zdarma

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Všichni účastníci jsou pojištěni u pojišťovny ČSOB na léčebné výlohy, úrazové připojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno poplatků (včetně případů onemocnění Covidem-19). Kartičku pojišťovny a rozsah pojištění najdete na předposlední stránce, pojistné podmínky si můžete prohlédnout na www.protravel.cz nebo Vám je na vyžádání rádi poskytneme.

DOKLADY

Pro vstup do Francie je zapotřebí mít s sebou platný cestovní doklad – buď cestovní pas, nebo občanský průkaz. Platnost Vašeho cestovního dokladu si před odjezdem prosím zkontrolujte, musí být platný alespoň po předpokládanou dobu pobytu mimo ČR.

Pro případ ztráty je vhodné mít s sebou kopii nebo vyfocenou identifikační stránku z cestovního dokladu v mobilním telefonu.

Aktuální informace o potřebných cestovních dokladech naleznete na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR. Cizinci ze zemí mimo EU potřebují pro cestování v zemích Schengenského prostoru platný cestovní pas a povolení k trvalému pobytu v ČR.

Za platný cestovní doklad a dodržení podmínek vstupu do navštívených zemí nese zodpovědnost účastník zájezdu. V případě, že bude někomu z účastníků zájezdu odmítnut vstup na území některého státu, nemůžeme nést odpovědnost za jeho návrat, hradit náklady spojené s návratem nebo poskytovat náhradu za nevyužité služby.

CESTA

Cesta do Francie a zpět i cestování mezi jednotlivými památkami je zajištěno zájezdovým autobusem splňujícím všechny nezbytné normy (např. bezpečnostní pásy), vybavených klimatizací, kávovarem, minibarem, ledničkou, videem aj.

Je dobré být na cestu připraven, doporučujeme polštářky, deky, hudební přehrávače, knihy či jinou zábavu. Během cesty bude podáván výklad a pouštěno video. Bezpečnostní a hygienické přestávky při přejezdech budou po cca 3,5-4 hodinách. Doporučujeme částku cca 5,- € na placené toalety.

ZAVAZADLA

Doporučujeme vzít si 2 zavazadla – menší příruční zavazadlo, které si účastník s sebou vezme do autobusu, a velké zavazadlo, které bude uloženo v zavazadlovém prostoru autobusu.

Do příručního zavazadla doporučujeme si zabalit jídlo a nápoje na první dny zájezdu, základní hygienické potřeby (večerní a ranní hygiena po cestě do/z Francie probíhá zpravidla na toaletách u čerpacích stanic nebo v motorestech), pravidelně užívané léky, doklady, peníze, fotoaparát, deštník nebo pláštěnku a věci na dlouhou cestu (polštářek, deku, hudební přehrávače, knihu nebo časopis).

 

Do velkého zavazadla doporučujeme zabalit vhodné oblečení (raději více tenkých vrstev), pyžamo, přezůvky, toaletní potřeby, ručník/osušku. K zavazadlům uloženým v zavazadlovém prostoru autobusu budou mít účastníci přístup až při příjezdu na ubytování.

ELEKTRICKÉ PŘÍSTROJE

Místní elektrická síť má stejné parametry jako v ČR (230V, 50Hz), zásuvky odpovídají evropskému systému kulatých zdířek.

OBLEČENÍ

Doporučujeme mít s sebou raději více tenkých vrstev než jen jednu teplou bundu, pohodlné boty na celodenní chození, ev. náhradní boty i kalhoty. Nezapomeňte na pyžamo, spodní prádlo, přezůvky na ubytování. Doporučujeme také pokrývku hlavy a pláštěnku nebo deštník. Vhodný je batůžek na svačinu a osobní věci při delší procházce po městě či v přírodě.

Na cestu se hodí pohodlné kalhoty či legíny, triko a jedna vrstva na zapínání (mikina, bunda), teplejší ponožky.

KRÁDEŽE

Zloděje najdete všude, kde se sejde hodně lidí a oblíbenými oběťmi jsou právě lehce rozpoznatelní turisté. Nenechávejte volně ležet cennější věci bez dohledu, především v restauraci, kavárně či jiných frekventovaných místech. V autobusu je ukládejte do uzamykatelného zavazadlového prostoru (na sedadlovou část se v případě krádeže nevztahuje pojištění zavazadel).

HYGIENA

Během celého zájezdu prosíme dbejte na základní hygienická pravidla, chráníte tím sebe i své spolucestující: myjte si ruce – pravidelně si myjte ruce teplou vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci
dodržujte rozestupy – dodržujte bezpečné rozestupy alespoň 2 metry od ostatních osob
plaťte kartou - pokud je to možné, dávejte přednost platbě kartou před hotovostí

MOBILNÍ APLIKACE

Připravili jsme pro Vás na cestu aplikaci s mnoha užitečnými informacemi o zájezdu, programu a navštívených místech. Najdete v ní i fotosoutěž, velké množství kvízů a možnost vytvořit si ze zájezdu svůj deníček.

Aplikaci si stáhněte pomocí QR kódu, případně ji najdete v Google Play a App Store pod názvem Můj zájezd. Po stažení do ní zadejte kód níže, kterým se Vám do aplikace nahraje obsah k Vašemu zájezdu.

Váš unikátní kód pro následné stažení obsahu pro váš zájezd je: 924-401 Kód pro rodiče, kteří by si chtěli pro informaci aplikaci také stáhnout: 244-015

 

BEZPEČNOST

 • vždy dodržujte pokyny vašich pedagogů a průvodce
 • neoddělujte se od skupiny, držte se vždy pohromadě
 • během volna se pohybujte vždy alespoň ve dvojicích, nikdy nechoďte sami
 • mějte vždy u sebe své doklady, pojištění a telefon
 • dávejte si pozor na své věci, hlídejte si především doklady a peníze
 • nikdy nenechávejte svá zavazadla odložená bez dozoru
 • při přecházení silnic se dobře rozhlédněte
 • pokud se ztratíte a nevíte si rady, kontaktujte nejbližšího policistu či navštivte policejní stanici nedávejte se do řeči s
 • cizími lidmi, nic si od nich neberte
 • v případě nouze vždy volejte průvodci nebo vašim pedagogům
 • nebojte se průvodci svěřit s jakýmkoliv problémem
 •  
 • MOBILNÍ TELEFON – DOPORUČENÍ
 • uložte si telefonní číslo na průvodce (bude Vám sděleno v autobuse)
 • uložte si telefonní číslo na naši nouzovou linku - +420 776 872 835
 • uložte si telefonní číslo na tísňovou linku první pomoc – 112
 • aktivujte si roaming pro volání v zahraničí
 • při rozchodech během zájezdu se ujistěte, že máte telefon zapnutý
 • snažte se udržovat telefon nabitý, především před celodenním programem a návštěvou velkých měst, pokud se ztratíte
 • nebo budete mít jiný vážný problém, volejte průvodci/pedagogovi/naši nouzovou linku

 

 

PRAVIDLA PRO UBYTOVÁNÍ

Každý host:

 • dodržuje zákaz kouření, zákaz požívání alkoholu a užívání omamných látek
 • nesmí opustit hotel bez doprovodu dospělé osoby (u školních skupin platí i pro studenty starší 18 let) udržuje čistotu v
 • pokoji i ve společně užívaných místnostech
 • chová se ohleduplně k majetku hotelu – způsobenou škodu je povinen uhradit
 • dodržuje domluvený harmonogram – čas jídla, čas srazu, čas odjezdu autobusu
 • dodržuje po 22 hodině noční klid


DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA

První pomoc (záchranka, policie, hasiči)             112
Asistenční služba (pojišťovna ČSOB 40)               +420 466 100 777
Pohotovostní telefon na CK                                +420 776 872 835

ADRESA NA ZASTUPITELSKÝ ÚŘAD
Velvyslanectví ČR v Paříži

Ambassade de la République tchèque
15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris

(mapa, web)

Telefon +33 140 651 300

 

CHECK-LIST PRO ÚČASTNÍKY ZÁJEZDU

 • platný cestovní pas nebo občanský průkaz
 • Evropský průkaz zdravotního pojištění (kartička pojišťovny)
 • mobilní telefon, nabíječka, event. powerbanka, fotoaparát, kamera
 • aktivovaný roaming a dostatečný kredit pro volání v zahraničí
 • hotovost: kapesné pro osobní potřebu a na vstupy, drobné mince na toalety – většinou 1€/použití WC, menší českou
 • hotovost na nápoje v autobusu
 • platební karta – pokud máte s sebou kartu, uložte si tel. kontakt na blokaci karty pro případ ztráty
 • příruční zavazadlo/batoh pro celodenní nošení
 • potraviny a pití na první den/dny zájezdu – při pobytech ve městech vždy průvodce upozorní účastníky na možnost

dokoupení potravin

 • věci do autobusu na delší přejezdy – deka, polštářek, volnější oblečení, pantofle
 • sluneční brýle, opalovací krém, pokrývka hlavy
 • pláštěnka/deštník
 • dostatek teplého a nepromokavého oblečení
 • kvalitní pevnou obuv na delší pěší přesuny, náhradní boty, přezůvky na ubytování
 • hygienické potřeby – ručník, kartáček a pasta na zuby, papírové kapesníky, náplast
 • osobní léky
 • psací potřeby, papír, zápisník
 • slovník – třeba formou aplikace v mobilu
 • věci pro zábavu – časopis, křížovky, knížka, mp3, sluchátka apod.
 • visačky a zámky na zavazadla, klíče k zámkům

CO PONECHAT URČITĚ DOMA

 • alkohol a omamné látky
 • energetické nápoje
 • zbraně – nože (i kapesní a kuchyňské), nůžky, obranné spreje, boxery aj.
 • zvířata
 • POZOR!  Držení zbraní, alkoholu nebo omamných látek je na zájezdu zakázáno!

 

 

PAŘÍŽ PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

1. DEN: ODJEZD Z ČR

Na zájezd vyjedeme v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Francii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.

 

2. DEN: PAŘÍŽ - CHAMPS ELYSÉES, NOTRE DAME, SAINTE-CHAPELLE, MUSEÉ DU LOUVRE

Návštěvu Paříže zahájíme u vítězného oblouku Arc de Triomphe a projdeme se po nejslavnější třídě Champs-Elysées. Pak budeme pokračovat procházkou přes Náměstí svornosti - Place de la Concorde, nebo se svezeme podzemní dráhou po nejstarší trase pařížského metra otevřené na počest konání Světové výstavy v Paříži roku 1900 až k renesanční pařížské radnici Hotel de Ville. Budeme pokračovat na ostrov Île de la Cité, kde uvidíme exteriéry světoznámé katedrály Notre Dame de Paris a navštívíme překrásnou gotickou kapli Sainte-Chapelle. Poté se přesuneme k věhlasnému muzeu Musée du Louvre, které společně navštívíme. Po prohlídce budeme mít chvilku na odpočinek v zahradách Jardin de Tuileries. Potom si prohlédneme prostory bývalé tržnice Les Halles, kde je vybudován obchodní komplex Forum. Zde si vydechneme, občerstvíme se a na závěr dne se přesuneme k architektonicky unikátnímu a životem pulsujícímu kulturnímu středisku Centre G. Pompidou. Večer odjedeme na ubytování.

 

3. DEN: VERSAILLES, MONTMARTRE

Po snídani přejedeme ke světově proslulému zámku francouzských králů Versailles. Čeká nás prohlídka zámku (kaple, královské apartmány i Zrcadlový sál, kde bylo roku 1871 stvrzeno sjednocení Německa) a přilehlých zahrad. Odpoledne se vrátíme do Paříže a přesuneme se do významné pařížské čtvrti Montmartre situované na severním okraji Paříže. Uvidíme známou baziliku Sacré-Coeur s krásným výhledem na Paříž a zastavíme se na malebném náměstí malířů Place du Tertre s jeho neopakovatelnou atmosférou. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.

 

4. DEN: PAŘÍŽ - LATINSKÁ ČTVRŤ, MUSÉE D´ORSAY, MUSÉE PICASSO, PROJÍŽĎKA LODÍ

Po snídani odjedeme autobusem do centra Paříže a projdeme se Latinskou čtvrtí kolem významných historických staveb -mauzolea Panthéon, univerzity Sorbonne a odpočineme si v zahradách Jardin du Luxembourg. Poté navštívíme galerii Musée d´Orsay vystavující díla z druhé poloviny 19. století, především z období impresionismu (Monet, Manet, Pissaro, Renoir, Degas a další). Odpoledne navštívíme Musée Picasso se sbírkou téměř 250 děl čelního představitele kubismu. Na závěr dne absolvujeme relaxační projížďku lodí po řece Seině kolem nejvýznamnějších památek - Tour Eiffel, Place de la Concorde, Musée du Louvre, Musee d´Orsay, Notre Dame, Hotel de Ville a další. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.

 

5. DEN: PAŘÍŽ - TOUR EIFFEL, MUSÉE DE L'ORANGERIE, LA DÉFENSE

Po snídani odjedeme do centra Paříže a vystoupíme v parku Champ de Mars, kde na nás čeká symbol Paříže, slavná věž Tour Eiffel. Po její návštěvě se přesuneme do muzea umění Musée de l'Orangerie, které vystavuje malíře z období impresionismu a postimpresionismu. Odpoledne přejedeme do moderní obchodní čtvrti La Défense, nejodvážnější projekt poválečné francouzské architektury s působivým obloukem La Grande Arche. Zde budeme mít osobní volno na procházku nebo občerstvení. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.

 

6.DEN: NÁVRAT DO ČR

V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v odpoledních hodinách.

 

 

 

Věříme, že Vám tyto informace usnadní přípravu Vaší cesty. Doufáme, že se Vám výlet s cestovní kanceláří PRO TRAVEL bude líbit. V případě jakýchkoliv nejasností či dotazů neváhejte kontaktovat naši kancelář na adrese uvedené v hlavičce.

S přáním krásných cestovních zážitků,

Dana Vondrášková

PRO TRAVEL CK