Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


PLAY ´N´ SING 2024

Menu

Osm soutěžících skupin v rámci osmého ročníku tohoto hudebního klání, výjimečné datum a ke všemu rok, v němž slaví naše škola 75. výročí svého vzniku - to vše dávalo předem tušit, že by mohlo jít o vskutku zajímavou podívanou. A tou letošní ročník PLAY ´N´ SING jistě byl.

Ale hezky popořádku. Třídní kolektivy daly hlavy dohromady, vytvořily hudební tělesa, zvolily píseň s anglickým textem a s vervou se pustily do nácviku. Čekaly je hodiny zkoušení, při nichž se mnohdy měnily sestavy soutěžících, nástroje i aranžmá. A o tom, jak v posledních dnech škola rezonovala jednak nadšením, jednak zvukem reprobeden v jednotlivých třídách, vědí nejlíp studenti a vyučující.

Vše vyvrcholilo ve čtvrtek 29. února, kdy na jevišti kulturního domu Klobučan postupně vystoupilo více než 50 účinkujících a nabídlo publiku i porotě plody své usilovné práce. Neobešlo se to bez chyb, nepřesností i intonačních nedokonalostí, ale to nebylo podstatné. Smyslem celé akce totiž není vítězství, ale hlavně, jak pevně věříme, radost z muzicírování a chuť hudbou a zpěvem těšit sebe i publikum, protože to je pravé poslání hudby. „Chtěli jsme si to hlavně užít, vítězství pro nás nebylo to nejdůležitější.“ Tato slova zněla z úst nejednoho ze soutěžících.

A jak vše dopadlo? Cenu za nejlepší angličtinu si odnesla Eliška Švachová ze 2. B a stupně vítězů přidělila porota následujícím skupinám: Beta ze 4. B, Topenínadvojku ze 3. B a Pokus & omyl ze 3. A. V našich očích jsou však nakonec vítězi všichni, kteří do toho šli.
Vyhlášením výsledků v kulturním domě však soutěž zdaleka neskončila. Rozhořela se doslova bitva o cenu diváka. Videa jednotlivých soutěžících skupin na YouTube školy získávala během celého týdne lajky studentů i široké veřejnosti. Nakonec byly uděleny ceny dvě. Jedna třídě 1. A za více než 900 lajků a druhá třídě 2. B za takřka 3700 zhlédnutí.

Díky patří v první řadě všem vystupujícím, dále odborné porotě, sponzorům, početnému publiku, fotografům, kameramanovi, hostující skupině Horizont, všem hlasujícím a vám všem, kteří jste nám i soutěžícím po celou dobu drželi palce.
Již teď se těšíme na PLAY ´N´ SING 2026. 
Taťána Janáčková, David Polách

 

Fotografie - Iveta Běloňová: https://www.gymnazium-vk.cz/fotogalerie/111-play-n-sing-2024

Fotografie - Martin Dohnal: https://www.gymnazium-vk.cz/fotogalerie/112-play-n-sing-2024
Videa, sestřih, highlight - Vojtěch Staša: https://www.youtube.com/watch?v=hpCbguIWoB8&list=PL1yOVi60HL7s6yPjxm1X5bx29Gebmw3xE