Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Vítězství v krajském kole Biologické olympiády

Menu

Rok se s rokem sešel a opět se konalo krajské kolo biologické olympiády, které bývá každoročním setkáním konkurentů, ale i přátel. Půdou pro konání této unikátní soutěže byla Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Téma letošního ročníku bylo Host do domu, hůl do ruky! zaměřené na fenomén parazitismu v biologických říších. Soutěžící čekal nejen test všeobecných znalostí, ale také praktické úlohy zahrnující mikroskopii a práci s textem vyžadujícím notnou dávku (bio)logického myšlení. Prostřednictvím jedinečného zadání se tak účastníci mohli dozvědět třeba o zajímavých životních strategiích kapřivců a vrtějšů nebo o moderních metodách PCR a alignmentu. Také poznávačka, připravená ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy, otestovala vědomosti v oblastech botaniky a zoologie. Její autorské řešení skýtalo mnohé zajímavosti, především v její speciální části kombinující různé typy otázek.

Za naši školu proti parazitům a ostatním soutěžícím bojovali David Zvonek ze 3. A a Jitka Nováková ze 4. A, přičemž Jitka se stala úspěšnou řešitelkou a vítězkou kola soutěže.

Jitka Nováková