Maturitní koncert

Maturitní koncert na našem gymnáziu je poměrně ojedinělou akcí. Aby se mohl uskutečnit, musí se potkat hned několik důležitých maličkostí: dostatečný počet maturantů z hudební výchovy, jejich muzikalita, ochota vystupovat sólově před obecenstvem… a také vhodná příležitost, kterou 75. výročí naší školy bezesporu je. To vše se letos jako zázrakem podařilo skloubit.

Maturitní koncert se konal v úterý 9. dubna 2024 v příjemném prostředí pastoračního domu. Hlediště zaplnili jak rodiče a rodinní příslušníci našich účinkujících, tak také vyučující, spolužáci a další hosté. V průběhu večera se představila kompletní šestice letošních maturantek z hudební výchovy: Natálie Bothová, Anna Kabrhelová, Nela Sporková, Barbora Sýkorová, Lucie Trochtová a Adéla Vaňková. Všechny účinkující prošly základními uměleckými školami a v současnosti vystupují jak sólově, tak se scholami, kapelami, cimbálovými muzikami a pravidelně také se školním sborem našeho gymnázia. I díky jejich bohatým předchozím zkušenostem jsme mohli zažít velmi pestrý hudební večer. Obecenstvo zakusilo jak krásu lidského hlasu, tak i libé tóny rozličných hudebních nástrojů. Poté, co každá z dívek vystoupila se svou maturitní skladbou, mnohé spojily své síly, vytvořily zajímavé hudební formace a muzicírovaly vesele dál. Vrcholem večera byly tři písně, ve kterých si společně zahrály a zazpívaly jak všechny maturantky, tak i jejich spolužáci.

I když jsme „obyčejné“ gymnázium (a ne hudebně zaměřená škola či konzervatoř), můžeme díky našim šikovným studentům čas od času zažít mimořádně povedený a emotivní hudební večer. Srdečně děkuji všem účinkujícím za nezapomenutelné chvíle a přeji jim, aby je radost z muzicírování ani v dalších letech neopouštěla.

David Polách

Fotografie (autor Martin Dohnal): https://photos.google.com/share/AF1QipM8PCQeqXDFxbdUjIrs6AH9gMxyiFiva8Z_j9zhbbmkgNPXxc3Qo4IXjQYsPxS0OA?key=c3k4UU5SYWxlMkNZNFRWTXplSWpJcVh0bE80Zi1B

Videa (autor Martin Dohnal): https://www.youtube.com/playlist?list=PL1yOVi60HL7vyTEMu-xF_pV-2Lf1Q3C_Y