Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Maturitní koncert

Menu

Maturitní koncert na našem gymnáziu je poměrně ojedinělou akcí. Aby se mohl uskutečnit, musí se potkat hned několik důležitých maličkostí: dostatečný počet maturantů z hudební výchovy, jejich muzikalita, ochota vystupovat sólově před obecenstvem… a také vhodná příležitost, kterou 75. výročí naší školy bezesporu je. To vše se letos jako zázrakem podařilo skloubit.

Maturitní koncert se konal v úterý 9. dubna 2024 v příjemném prostředí pastoračního domu. Hlediště zaplnili jak rodiče a rodinní příslušníci našich účinkujících, tak také vyučující, spolužáci a další hosté. V průběhu večera se představila kompletní šestice letošních maturantek z hudební výchovy: Natálie Bothová, Anna Kabrhelová, Nela Sporková, Barbora Sýkorová, Lucie Trochtová a Adéla Vaňková. Všechny účinkující prošly základními uměleckými školami a v současnosti vystupují jak sólově, tak se scholami, kapelami, cimbálovými muzikami a pravidelně také se školním sborem našeho gymnázia. I díky jejich bohatým předchozím zkušenostem jsme mohli zažít velmi pestrý hudební večer. Obecenstvo zakusilo jak krásu lidského hlasu, tak i libé tóny rozličných hudebních nástrojů. Poté, co každá z dívek vystoupila se svou maturitní skladbou, mnohé spojily své síly, vytvořily zajímavé hudební formace a muzicírovaly vesele dál. Vrcholem večera byly tři písně, ve kterých si společně zahrály a zazpívaly jak všechny maturantky, tak i jejich spolužáci.

I když jsme „obyčejné“ gymnázium (a ne hudebně zaměřená škola či konzervatoř), můžeme díky našim šikovným studentům čas od času zažít mimořádně povedený a emotivní hudební večer. Srdečně děkuji všem účinkujícím za nezapomenutelné chvíle a přeji jim, aby je radost z muzicírování ani v dalších letech neopouštěla.

David Polách

Fotografie (autor Martin Dohnal): https://photos.google.com/share/AF1QipM8PCQeqXDFxbdUjIrs6AH9gMxyiFiva8Z_j9zhbbmkgNPXxc3Qo4IXjQYsPxS0OA?key=c3k4UU5SYWxlMkNZNFRWTXplSWpJcVh0bE80Zi1B

Videa (autor Martin Dohnal): https://www.youtube.com/playlist?list=PL1yOVi60HL7vyTEMu-xF_pV-2Lf1Q3C_Y