Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


EUROREBUS 2024

Menu

EUROREBUS 2024 – 29. ročník

Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého Olomouc

 

V sobotu dne 20. 4. 2024 proběhl 29. ročník geografické vědomostní soutěže E.ON EUROREBUS. Společně se studenty naší školy jsme se vypravili v ranních hodinách vlakem do Olomouce, kde probíhalo krajské kolo. Tato akce se konala v příjemném prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého ve třech věkových kategoriích. Vítězové mohli získat zajímavé ceny, putovní pohár pro školu, počítačové sestavy, softwarové vybavení s geografickou tématikou a zajímavou motivační cenou bylo pro tři nejlepší týmy přijetí na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého a Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy bez přijímacího řízení. Prvních pět týmů postupovalo do celostátního kola, které se uskuteční v Praze.

Naši školu reprezentovala tříčlenná družstva, a to zástupci tříd 1. A, 2. A a 2. B. Nejlepších výsledků dosáhl tým třídy 2. A, který obsadil krásné 8. místo. Umístění v první desítce je vzhledem k velkému počtu přihlášených škol a vysoké konkurenci výborným úspěchem.

Poděkování za vzornou reprezentaci školy patří těmto studentům: Adam Mládek (2. A), Eva Holbová (2. A), Vít Studeník (2. B), Natálie Chlebanová (2. B), Veronika Hurtová (2. B), Tereza Remešová (1. A), Petra Šuláková (1. A) a Ivana Šmotková (1. A).

Bc. Olga Ptáčková