Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Klasiky se nebojíme

Menu

Jsou osobnosti (a nejen ve světě hudby), které prostě a jednoduše jednou za život musíte vidět a slyšet. Jednou z nich je i klavíristka světového formátu Olga Scheps.
Olga, narozená v Moskvě a v současnosti žijící v Kolíně nad Rýnem, je interpretka, která již řadu let uchvacuje svou brilantní technikou a mimořádnou oduševnělostí. Během své kariéry vystupovala v nejprestižnějších koncertních síních světa, hrála s velkými orchestry a pod taktovkou dirigentů zvučných jmen, od roku 2009 je exkluzivní umělkyní prestižní nahrávací společnosti Sony a je součástí prominentní komunity světových umělců Steinway Artists.
Ve zlínském kongresovém centru vystoupila Olga Scheps v posledních letech již podruhé, naposledy v úterý 23. dubna 2024. V rámci svého klavírního recitálu zahrála sonáty L. van Beethovena a balady F. Chopina a jako přídavek vytasila "z rukávu" Precipitato S. Prokofjeva.

Jsem rád, že některé z letošních maturantek z hudební výchovy (třebaže znaveny „poslední zvoněním“ na naší škole) přijaly nabídku k účasti na tomto nevšedním zážitku a se stovkami dalších milovníků klavírní hry zažily krásný večer ve společnosti krásné hudby… a krásné ženy.

David Polách