Krajské kolo finanční gramotnosti

Již tradičně se naše škola zapojuje do celostátní soutěže „Finanční gramotnost“. V prosinci loňského roku proběhlo školní kolo, do kterého se zapojili téměř všichni studenti našeho gymnázia. Tři nejlepší, a to Adam Mládek, 2.A, Adam Jordán, 3.A a Nela Zemková, 3.B pak postoupili do okresního kola, kde v lednu už soutěžili společně jako tým a okresní kolo vyhráli.

Do krajského kola museli zpracovat zadaný úkol formou prezentace, kterou pak online obhajovali před komisí složenou z ekonomických odborníků (z ČNB, VŠE, MF ČR) a obsadili celkově krásné druhé místo. Do celostátního kola postupují jen vítězové krajských kol, ale i přesto je umístění velký úspěch!!!

Našim studentům blahopřeji k dosaženému výsledku a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

za ZSV  Jaroslava Krůželová