Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Ekonomická olympiáda

Menu

I v tomto školním roce jsme se zapojili do ekonomické olympiády. Školní kola probíhala online již listopadu a zapojilo se do ní 150 studentů naší školy. Studenti odpovídali na teoretické i praktické otázky z oblasti ekonomie a financí. Podle dosažených bodů postoupilo do krajského kola 7 studentů. Krajského kola, které proběhlo začátkem dubna t. r. na půdě UTB ve Zlíně, se zúčastnilo více než 80 studentů středních škol Zlínského kraje, z naší školy v krajském kole bojovalo 5 studentů: David Šálek, 1.B, Adam Mládek, Petr Jordán, Alexandr Ptáček 2.A, a Petr Sáblík,3.A.

 

Náročný test převážně teoretických znalostí z ekonomice naši studenti zvládli a v silné konkurenci se určitě neztratili. Nejlépe se z našich studentů umístil Adam Mládek a to na 14. místě, což je skvělý výsledek. Do celostátního finále postoupili jen 4 nejlepší z celého kraje.

Kromě testování znalostí měli studenti možnost účasti na zajímavé přednášce, kde se dověděli, jak moc je ekonomie obsažena i v literatuře, a také zajímavé trendy a možnosti investování.

 

Všem účastníkům krajského kola děkuji za vzornou reprezentaci školy.

 

Jaroslava Krůželová