Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu


Kurz vodní a pěší turistiky

Menu

Táboření v přírodě,rozdělávání ohně, opékání špekáčků, splutí Mlýnského potoka a řeky Moravy na gumových člunech Yukonech , turistiku, návštěvu Hanáckého muzea v přírodě v Příkazech, ale také chytání ryb v řece, to všechno si vyzkoušeli v minulém týdnu účastníci tříd 3. ročníků kurzu vodní a pěší turistiky.

 

Z tábořiště v Hynkově jsme podnikli několik pěších vycházek. V hanáckém skanzenu nás zaujaly nejen zemědělské stroje, které používali naši předci při každodenním životě, seznámili jsme se s vybavením hanácké usedlosti. Ale především na zahradě statku nás upoutal vzrostlý strom plný červených třešní, na kterých jsme si pochutnali.

 

V dalších dnech jsme sjížděli Mlýnský potok a úsek řeky Moravy z Litovle do Hynkova , poté do Olomouce. Podmínky na řece byly velmi dobré, a tak si někteří vyzkoušeli jízdu jak z pozice háčka, zadáka či porcelánu.

 

Vášniví rybáři z řad studentů neváhali a v trafice v Litovli zakoupili udici , nahodili háčky na břehu řeky přímo v tábořišti a  pyšnili se úlovky lína, 2 sumců, okouna a kapra.

Děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci a zajištění kurzu!

 

Soňa Zabloudilová