Kurz sebeobrany

Kurz sebeobrany je vzdělávání zaměřené na základní principy bezpečného chování, psychologickou přípravu i praktický nácvik reakcí na kontakt s agresory. Aktivity podporují kompetence studentů v oblasti řešení krizových situací, zejména schopnosti sebeobrany.

Kurz byl  zajímavou příležitostí učit studenty získat lepší dovednost vyhodnotit a správně vyřešit krizovou situaci. Studenti se naučili také ovládat užitečné prvky fyzické sebeobrany.

Odnesli si praktické poznatky a doporučení, jak se zachovat například v případech střetu s vícero agresory, při použití zbraní, nebo využití osobních věcí denní potřeby a věcí v dosahu, aby se bránili a zvýšili své šance na přežití.

Účastníci kurzu se také dozvěděli o řešení důsledků prožitého konfliktu a traumat, respektive o mentálním pocitu selhání ve vztahu k sobě a k agresorovi, kdy a jak se obrátit na odbornou pomoc.

Kurz zahrnoval tři bloky:

1. teoreticko-praktický osobnostní výcvik,
  2. praktické ukázky a řízený trénink sebeobrany,
  3. kondiční tréninkovou jednotku.

Děkujeme členům spolku  Akademie Valašsko – Bojové sporty a sebeobrana z. s. za realizaci kurzu, kterou finančně podpořil Zlínský kraj. Velké poděkování náleží panu M. Coufalovi, V. Zvarovovi a J. Kubišovi.

Foto Jitka Pechancová a Irena Sucháčková, Soňa Zabloudilová