Hledat na webu


Okresní kolo konverzační soutěže v NJ na našem gymnáziu

Menu

Navzdory pandemii Covid 19 jsme i letos na našem gymnáziu přichystali soutěž ve znalostech německého jazyka pro studenty středních škol našeho okresu.  Tentokrát nemohla proběhnout v budově školy, ale v online prostředí MS Teams. Přesto se nám podařilo prožít příjemných 90 minut ve společnosti pěti šikovných studentů a studentech z okolních gymnázií.

Během 15 minut nás seznámili se svými rodinami, školami či oblíbenými pokrmy, řešili různé jazykové situace, jako např. Co bys udělal zítra ráno, pokud bys zjistil, že právě skončila pandemie? Pohotový student odpověděl, že by si okamžitě koupil jakoukoliv letenku a odletěl by někam pryč. Všichni zúčastnění dokázali skvěle komunikovat a naším největším problémem bylo rozhodnout o jejich umístění, neboť jednotlivé výkony byly velmi vyrovnané.

Nakonec se porota shodla na tom, že 3. místo obsadí Lukáš Budík z  Gymnázia Otrokovice, 2. místo Jan Havrlant a vítězem se stal Jan Hoferek, oba z Gymnázia TGM s právem státní jazykové zkoušky Zlín.

 

Všem soutěžícím děkujeme za příjemné chvíle, které jsme společně strávili, blahopřejeme ke skvělým výkonům a prvním dvěma vítězům přejeme hodně štěstí v krajském kole!