Hledat na webu


Prváci postupují v soutěži EuropaSecura

Menu

Před pár měsíci se žáci prvního ročníku zapojili do unikátní soutěže EuropaSecura. Poté, co úspěšně prošli vědomostním kvízem, měli za úkol zpracovat bezpečnostní analýzu zaměřenou na aktuální světový konflikt. Organizátor soutěže přidělil našemu týmu problematiku státu ÍRÁN. O postup do ústního kola bojovalo 16 týmů ze Zlínského kraje. Analýza Natálie Čevelové (kapitánka), Jitky Novákové a Martina Dohnala patřila mezi nejlepší v kraji, a družstvo tak postupuje do další části soutěže. Čeká je nejen ústní obhajoba jejich vlastní práce, ale i vytvoření oponentury konkurenční analýzy, která se zabývá izraelsko-palestinským konfliktem. Ústní kolo proběhne prezenčně ve středu 19. května ve Zlíně.

 

Letos se do soutěže EuropaSecura přihlásilo více než 350 soutěžních týmů z ČR. Z jednotlivých krajů vyjdou vítězná družstva, která svá úsilí završí na vojenské základně v Brdech, kde budou bojovat o hlavní cenu – plně hrazený zájezd do Bruselu. Držíme pěsti, prváci!

 

Soutěž EuropaSecura je organizována Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Ministerstvem obrany, Armádou ČR, Zastoupením Evropské komise v ČR, Ministerstvem zahraničních věcí, Nadací Hannse Seidela a Eurocentry Úřadu vlády ČR.

 

T. Janáčková, třídní učitelka