Beseda ve výuce ZSV

V pátek 8.3. se v rámci výuky ZSV uskutečnila beseda s Bc. Vojtěchem Chupíkem, studentem mezinárodních vztahů a diplomacie na VŠE v Praze, o občanské angažovanosti a životě v politice. Vojta studentům barvitě vylíčil, jak se z něho přes členství v různých spolcích stal zastupitel v Dolní Lhotě a také asistent poslance. Zdůraznil, jak je důležité zajímat se o dění kolem sebe, být aktivní a hlavně nebát se dělat něco navíc. Poté studentům přiblížil, jak funguje poslanecká sněmovna, probíhají volby a upozornil na úskalí aktuálního volebního systému. Zpestřením besedy byly zajímavosti z každodenního života v politice, kdy se studenti dozvěděli, jaký mají politici plat, kolik stojí stravování v poslanecké restauraci a další perličky.

Mgr. Michaela Rašková