Dýchejme čistý vzduch

Celosvětová studentská stávka za lepší klima

V pátek 15.3. 2019 se někteří studenti Gymnázia Valašské Klobouky rozhodli k této akci připojit. Jde o celosvětovou středoškolskou studentskou stávku, kterou započala šestnáctiletá dívka Gréta ze Švédska, která se i ve svém nízkém věku rozhodla bojovat za zlepšení klimatu na Zemi a vyzvat politiky, aby se o toto téma začali více zajímat. Dne 14.3. 2019 byla nominována na Nobelovu cenu za mír. Do této stávky se zapojilo 50 států světa a 14 velkých měst ČR. Valašské Klobouky, i přes svou velikost, byly právě tím čtrnáctým.

Program započalo zhlédnutí videa samotného proslovu Gréty v sokolovně. Dále se k tématu vyjádřil Bc. Petr Kucka, který se mimo jiné zabývá problémy klimatu. Následně se skupina téměř stovky lidí přesunula na náměstí před městský úřad, kde se společně s transparenty a zelenými stužkami vyfotila. K zahřátí posloužil teplý čaj.

I když jsme malým městem, tak jsme chtěli celosvětovou akci podpořit. Protože přeci všechno začíná u každého z nás. Děkujeme všem zúčastněným. Planetu máme pouze jednu a nemůžeme si dovolit ji zničit.

Kateřina Fialová a spolužáci 3. A