Klasiky se nebojíme

V repertoáru filharmonií jsou skladby, jejichž nasazení do programu zaručeně zaplní každý sál. Patří mezi ně Smetanova Má vlast, Dvořákova Novosvětská, Vivaldiho Čtvero ročních dob, Mozartova Malá noční hudba nebo Čajkovského Klavírní koncert b-moll. Právě poslední uvedená skladba, doplněná díly Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů, byla natolik velkým lákadlem pro skupinku žáků a vyučujících z našeho gymnázia a ZUŠ, že i tentokrát využila nabídky zlínských filharmoniků a byla svědkem neobyčejného hudebního zážitku.
Nejen struny klavíru, ale i lidská srdce rozezněl sólista večera Marek Kozák, za dirigentským pultem stanul legendární Petr Altrichter. Kombinace dirigent – orchestr – sólista zafungovala i tentokrát na výbornou a nabídla vyprodanému sálu nádherný kulturní zážitek. Děkujeme.

David Polách