Malovaný betlém

Studenti Gymnázia Valašské Klobouky namalovali v hodinách výtvarné výchovy velký barevný betlém. Betlém byl umístěn na tradiční místo, do sklepení na ulici Partyzánská naproti základní umělecké školy.

Betlém namalovali studenti prvního a druhého ročníku výtvarné výchovy. Nejvíce se realizaci maleb zasloužily studentky třídy II. B a jejich spolužák Jiří Sáblík, který dal podobu  třem králům a pastevcům. Portréty Panny Marie, Josefa a Ježíška namalovaly Vendula Machalová a Nicole Švajdlenková. Ovečky vytvořili studenti a studentky prvního ročníku.

K realizaci malovaného betlému finančně přispělo město Valašské Klobouky. Betlém bude osvětlen vždy po 16 hodině.

V čase vánočním se přijďte svátečně naladit a potěšit výtvarným dílem studentů gymnázia. Nechte se okouzlit šikovností mladých výtvarníků, kteří svým dílem přispěli k vzdání holdu nejkrásnějším svátkům v roce.

Mgr. Jiří Ročák