Neobyčejná setkání v hodinách anglického jazyka

Tento týden se nám v hodinách anglického jazyka podařilo zajistit dvě naprosto ojedinělá setkání. První z nich bylo s Janou Jenkins. Jana žije v Austrálii, ale jejím rodným městem jsou Valašské Klobouky. Díky její příbuzné a zároveň i studentce naší školy Janě Česnekové měli žáci 2. A možnost zúčastnit se přednášky na téma Austrálie. Poznali tak tamější život, dozvěděli se spoustu nových informací a zároveň procvičili svou znalost anglického jazyka. Toto setkání bylo opravdu neobyčejné, jelikož i Jana, která se do Valašských Klobouk vrátila po dlouhé době, měla možnost zavzpomínat na dobu svých studií na naší škole. 

Druhé setkání bylo realizováno díky studentce třetího ročníku. Míša Kojecká pátrala po svých příbuzných. Pomocí sociálních sítí zjistila, že část její rodiny žije v Americe. Neváhala proto a tuto rodinu kontaktovala. O pár měsíců později dorazili Joe a Grace Pernecky ze státu Michigan do České Republiky, aby poznali svou rodinu, jejíž kořeny sahají na Valašsko. Studenti třetího ročníku se tak zúčastnili přednášky na téma USA, která byla určitě přínosná a zároveň i motivující, jelikož podobná setkání známe spíše jen z knih a zdají se nám naprosto neuvěřitelná. 

Oběma studentkám tímto děkujeme za realizaci obou velmi výjimečných hodin.