Oslavy 70. výročí založení školy

V pátek 18. října 2019 vyvrcholily oslavy 70. výročí založení Gymnázia ve Valašských Kloboukách v roce 1949.

Slavnostní program dne přilákal již v dopoledních hodinách do budovy školy některé z absolventů, kteří si zde prohlédli výstavu dobových fotografií z bohaté historie školy až po současnost  nebo zalistovali kronikami školy či almanachy z uplynulých let.

Páteční odpoledne pak zcela patřilo návštěvníkům Galerie G a Kulturního domu Klobučan, kde pro ně žáci  a učitelé školy připravili slavnostní program. Do Valašských Klobouky tak zavítaly skupiny bývalých i současných absolventů, aby se  připojili k programu oslav ...(celý text najdete v přiloženém souboru na stránce dole).

Pozvání k účasti přijali mnozí bývalí zaměstnanci, učitelé, široká veřejnost a také významní hosté.

Oslavy proběhly pod záštitou radního Zlínského kraje pro oblast školství, Mgr. Petra Gazdíka.

RNDr. Eva Cepková

Bližší informace a foto o průběhu oslav naleznete v přiložených souborech.