Poznáváme se

Adaptační kurz 1. ročníků, který právě probíhá v areálu Hájenky v Brumově- Bylnici, poskytuje třídním kolektivům možnost vzájemně se lépe poznat a stmelit nově navázaná přátelství.

Účastníci absolvují škálu diagnostických metod vedoucích ke zjištění vlastních schopností a dovedností. Aktivity týkající se komunikace v týmu, role, navázání kamarádství se uskutečňují formou prožitkových aktivit - viz foto.

Postřehy studentky

A takhle to vlastně všechno začalo…

...když nás vyložil autobus u polní a trochu zablácené cesty, tak nás všechny" oblélo" horko a přáli jsme si, aby nám vyšlo aspoň trochu počasí. Cílem adaptačního kurzu je přece seznámit se a přitom si užít mnoha her, které se lépe hrají venku. Od druhého dne nám to počasí umožnilo. Velkým dílem k pohodě přispěli také úžasní animátoři. Během společně stráveného času jsme se už docela dobře poznali. Myslím, že nebudu mluvit jenom za sebe, když řeknu, že například hra, kterou jsme hráli jako úplně první, byla velice zábavná, protože jsme se do většiny úkolů dané hry museli zapojit všichni a náš kolektiv to jenom sblížilo. Také souboj dvou tříd byl velmi zábavný a napínavý. Všechny nás však dojala hra, při níž jsme si vzali obrázek a popisovali jsme každý sám za sebe pocit, jak se ve třídě cítíme a také jak bychom se cítit chtěli. Myslím, že za vše mluví věta, která při této hře padla několikrát. Říkala, že ve třídě můžeme být sami sebou. Příjemný pobyt nám zpříjemňovala velmi chutná kuchyně a také volný program, který jsme spolu vždy trávili na jednom pokoji. Náš adaptační kurz stmelovala ještě jedna myšlenka. Myšlenka, že bude těch pár let naší velkou oporou ,,třídní“ Evička Hrošová.                                                  Karin Vaculíková