Trojnásobná účast v celostátním kole soutěže EUROREBUS

Dne 28. 4. 2019 proběhlo krajské kolo tradiční vědomostní soutěže Eurorebus v Olomouci, jejímž pořadatelem je obecně prospěšná společnost TERRA-KLUB ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Karlovy Univerzity Praha a Katedrou geoinformatiky Univerzity Palackého Olomouc. Z naší školy do krajského kola v kategorii SŠ postoupilo 6 družstev školních tříd, a to 1. A, 2. A, 2. B, 3.A, 3. B a 4. G. Družstvo tvoří tři zástupci třídy. V hlavní části soutěže studenti během 40 minut zpracovávají test, kde rozhodují nejen správné odpovědi, ale i čas odevzdání. I v letošním roce se naši studenti poprali o umístění, které by je mohlo nominovat na celostátní kolo do Prahy. Nutno podotknout, že postupuje prvních pět družstev. Hned třem třídám se to povedlo. 4. G soutěž vyhrála před 2. B. Obě třídy doplnila 1.A, která obsadila 4. místo. Daleko k postupu však neměla i 2.A, která skončila na 6. místě. 3. B byla devátá a 3.A jedenáctá.

Našim studentům děkujeme za vzornou reprezentaci a postupujícím (4. G, 2. B a 1.A) přejeme hodně štěstí v celostátním kole soutěže.

Za KP zeměpisu Mgr. Jitka Pechancová