Valašskokloboucký majáles

Už je tomu víc než týden, co v prostorách VPC zněla do pozdních hodin nejen výborná hudba, ale také smích a veselení návštěvníků, které dotvrzovalo fakt, že letošní Valašskokloboucký majáles byl opět podařený. A co „mexický“ ročník činilo originálním a výjimečným?
Co je neměnné a je již nedílnou součástí tradice, je průvod, který za hry kytar a zpěvu studentů prochází městem. Co však nikdy nebude totožné a pokaždé bude přichystáno krapet jinak, je program, který přinesl jak vystoupení tříd gymnázia, tak okolních základních škol. Na jevišti v rámci bohatého programu vystoupilo na 150 žáků, studentů a učitelů, kteří si k této příležitosti ochotně připravili vlastní pásma, za což je třeba vyslovit velký dík.
Také se nejspíš nikdy nebude opakovat ta část programu, kdy se na pódiu postupně prostřídají skvělé kapely. Letos to byli nováčci na hudební scéně – Open Secret, skupina mladých muzikantů, která si říká Evolution, již ozkoušená, ale vždy skvělá skupina Šamat, republikově proslavená parta Trocha klidu a také legendární „zábavovka“ – Křídla. Večer potom zakončili DJ´s Maniacs se svou „nadupanou“ show. Všem patří nevýslovné díky, protože atmosféra, kterou postupně vytvářeli, byla bez jakékoli nadsázky naprosto úžasná.
Je na místě, aby toto připomenutí toho, co jsme společně zažívali, bylo zakončeno velkým poděkováním. V první řadě Městu Valašské Klobouky, které akci významně finančně podpořilo, dále sponzorům, bez kterých by akce asi jen těžko vznikala, kolektivu organizující třídy 3. B a panu učiteli Davidu Poláchovi, který nad vším od samého začátku držel ochrannou ruku, třídě 2. B, která pomohla, s čím mohla, aby načerpala zkušenosti pro následující ročník, který bude pod jejich taktovkou.
Úplným závěrem děkujeme každému, kdo přišel, přispěl, vyfotil se nebo si jakýmkoli jiným způsobem majáles užil. Věříme, že zážitky, které jsme společně vytvořili, nebudou doznívat jen pár dní, ale pokaždé se k nim budeme ve svých vzpomínkách rádi vracet.

Kolektiv třídy 3. B

Fotografie

Třída 3. B děkuje všem sponzorům, kteří podpořili letošní Valašskokloboucký majáles.

Amarelo Arcum – Jana Vaculčíková
Kavárna Dv2jka
Kebab Slavičín
Klobucká lesní s.r.o.
LEO BIČEJ – ELEKTRO, s.r.o.
Majka shop
Město Brumov-Bylnice
Město Valašské Klobouky
Obec Návojná
Obklady a dlažby Poteč
Oční optika Šmotek
ORTO plus s.r.o.
Pan Rajník
Pavel Kamenčák + Josef Petráš
Pavel Kolaja – finanční poradenství
Pekařství Střelná
Petr Vaněk – Okna – Dveře s.r.o.
Pila Lysák
Pizzerie Anděl
Pizzerie u Klempířů
Podlahy Řepa
Polfin Agro
Polfin Ploština – Mudrák
Prabos
Pracovní oděvy
Riviera Tour
Snow and Bike Lukáš Zádrapa
Studio Marilyn Monroe
SumiRiko AVS Czech s.r.o.
Tomáš Maňas – KOLEX
Truhlářství Trochta