Hledat na webu


Důležitá oznámení a aktuality

29.3.2021

Na základě INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29. BŘEZNA 2021 DO 11. DUBNA 2021 sdělujeme, že:

10.5.2021

Dne 19. 4. 2021 se Klára Nováková (3.A) zúčastnila krajského kola Geologické olympiády. Olympiáda byla zaměřena na různé geologické obory. Část otázek byla věnována geologickým poznatkům o planetě Mars. Na oběžné dráze i na povrchu Marsu již pracovalo několik sond a pohyblivých výzkumných vozidel. V poslední době jste mohli slyšet o Perseverance, které na Marsu přistálo teprve nedávno. Studenti dostali možnost se v přípravě s planetou blíže seznámit.  Zjišťovali informace jako například. Čím se liší Mars od Země, případně od jiných planet Sluneční soustavy? Jaké geologické procesy probíhají na Marsu? Jaké je složení atmosféry Marsu? Má Mars magnetické pole? Klára přípravu nepodcenila, svým výsledkem se zařadila mezi úspěšné řešitele a v celkovém pořadí obsadila krásné 5. místo.

27.4.2021

Nad fotografií z rodinného alba…tímto názvem začínala slohová část 47. ročníku krajského kola Olympiády z českého jazyka.

23.4.2021

14.4.2021

Studenti druhého ročníku ve svém domácím úkolu z výtvarné výchovy pracovali na plakátu.

14.4.2021

Studenti prvního ročníku ve svém domácím úkolu z výtvarné výchovy pracovali na malbě dvou abstraktích kompozic, námětem maleb byl žár a chlad.

14.4.2021

Skupina statečných studentek a studentů se neváhala zapojit do školního kola Biologické olympiády, které se z důvodu epidemické situace uskutečnilo online formou. Někteří si tento způsob vyzkoušeli již v loňském roce, když postoupili do krajského kola, pro jiné to byla novinka. Tak jako v prezenční formě i distanční forma měla 3 části: "praktickou“, test a poznávání přírodnin.

5.4.2021

Dne 17. 3. 2021 proběhlo online formou krajské kolo Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo 12 studentů. Naši školu reprezentoval v kategorii D (středních škol) Ota Ščuglík ze třídy 4. B. Olympiáda zahrnovala obecné zeměpisné znalosti, práci s mapou, ale i praktickou část. V praktické části účastníci zpracovávali úkoly jako např. Mapa exekucí v České republice, či úkol vycházející ze sociologického výzkumu, který rozdělil českou společnost do šesti společenských skupin. Samotné rozdělení nevychází jen z příjmů a majetku, ale i jaký mají Češi obecný náhled na život i politiku.

Zobrazit vše

Gymnázium Valašské Klobouky

Škola s tradicí

 

 • 70 let historie
 • 4leté studium
 • Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyty
 • Zapojení do programu ERASMUS+
 • Fakultní škola Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
 • Partner British Council a účastník věrnostního programu Addvantage
 • AIESEC
 • Sportovní hala s horolezeckou stěnou
 • Nepovinné předměty a zájmové kroužky
 • Studentský časopis
 • Vlastní jídelna

 

 

Partner EU Partner MMR Partner Zlínský kraj Partner Zkola