12.
Duben

až 10. 5.

V Galerii G proběhne výstava fotoskupiny ANDROMEDA z Brumova - Bylnice, slavnostní zahájení výstavy vernisáží v pátek  12. 4. 2024 v 18 hodin.

23.
Duben

Hodnocení prospěchu a chování za 3. čtvrtletí školního roku 2023/2024 proběhne v úterý 23. 4. 2024 od 15:00 hodin do 17:00 hodin v kmenových třídách.

2.

až 3. 5.

Inovativní vzdělávání třídy 2. B v ČJ v rámci realizace projektu "Šablony OP JAK na GVK".

2.

Didaktické testy z : matematiky -  čtvrtek  2. 5. 2024 od 8:00 hodin

3.
Květen

Didaktický test z českého jazyka a literatury: v pátek 3. května 2024 od 8:00 hodin.

6.
Květen

Didaktický test z matematiky rozšiřující : v pondělí 6. května 2024 od 8:00 hodin.

Zobrazit vše

Důležitá oznámení a aktuality

18.4.2024

Dne 15.4.2024 se studenti 3. ročníku našeho gymnázia zúčastnili fyzikální procházky po Olomouci. Procházka započala u Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, kde jsme si mohli prohlédnout Foucaultovo kyvadlo, které potvrzuje otáčení planety Země kolem své osy. V cestě jsme dále pokračovali přes půvabné město ke Katedrále sv. Václava, kde se nachází jedny z největších varhan České republiky. Měli jsme čest slyšet dvě skladby a krátkou přednášku o tom, jak takové varhany fungují. Dále jsme pokračovali na vyhlídku, která se nachází v jižní věži Katedrály a je se svou výškou přes 100 metrů nejvyšší kostelní věží na Moravě. Po krásném výhledu na celou Olomouc jsme si na náměstí prohlédli Olomoucký orloj a sluneční hodiny. Znavení jsme výlet ukončili dobrým obědem v nákupním centru.

18.4.2024

Dne 12.4. 2024 se žáci 2. ročníků našeho gymnázia zúčastnili exkurze do Hvězdárny ve Valašském Meziříčí. Program byl velmi zajímavý. Měli jsme možnost vidět nejstarší hvězdárnu v areálu, sledovat Slunce pomocí dalekohledu nebo zjistit, jaké spektrum barev se ukáže při pozorování různých plynů. Vyzkoušeli jsme si fungování Van de Graaffova generátoru v rámci přednášky o elektřině. Naši pozornost upoutala otáčivá střecha kupole a vyzdvihovací podlaha observatoře :)Věřím, že si všichni exkurzi užili a těšíme se na další zážitky v rámci výuky fyziky.

17.4.2024

Krajské kolo kategorie C jubilejního 60. ročníku Chemické olympiády proběhlo 10.4. 2024 ve Zlíně na Univerzitě Tomáše Bati.

17.4.2024

Dne 8.5. 2024 proběhlo na půdě Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně krajské kolo Geologické olympiády.

17.4.2024

Dne 5.4.2024 proběhlo ve Zlíně krajské kolo již 58. ročníku Biologické olympiády kategorie B.Ústředním motivem pro tento rok bylo téma nezvaných hostů. Ostatně název letošního kola „Host do domu, hůl do ruky“ mnohé napovídal. Studenti si procvičili pojmy jako parazitismus, predace, mutualismus. V praktické části studenti pozorovali motolici, parazita, který napadá játra přežvýkavců,pasoucích se na zdejších pastvinách. Mezi nejmenší vetřelce, kteří nám mohou v buňkách pozměnit i genetickou informaci a způsobit nemalé problémy, patří viry.

11.4.2024

Maturitní koncert na našem gymnáziu je poměrně ojedinělou akcí. Aby se mohl uskutečnit, musí se potkat hned několik důležitých maličkostí: dostatečný počet maturantů z hudební výchovy, jejich muzikalita, ochota vystupovat sólově před obecenstvem… a také vhodná příležitost, kterou 75. výročí naší školy bezesporu je. To vše se letos jako zázrakem podařilo skloubit.

11.4.2024

V polovině března letošního roku se vydali studenti Gymnázia Valašské Klobouky s pedagogickým doprovodem Mgr. Jiří Ročákem a Mgr. Davidem Poláchem na kulturně poznávací zájezd do Paříže.    Zájezd byl zaměřen na poznávání hlavních památek města v kombinaci s návštěvou nejznámějších výtvarných galerií Paříže.

7.4.2024

Dne 3.4.2024 proběhlo ve Zlíně krajské kolo již 32. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky. Do soutěže se přihlásilo 298 gymnázií obou států, do ústředního kola v Chebu postupuje 75 gymnázií. Soutěžilo se ve znalosti evropské historie od roku 1975 do roku 2000.

21.3.2024

Soutěž Matematický klokan

26.3.2024

Rok se s rokem sešel a opět se konalo krajské kolo biologické olympiády, které bývá každoročním setkáním konkurentů, ale i přátel. Půdou pro konání této unikátní soutěže byla Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.Téma letošního ročníku bylo Host do domu, hůl do ruky! zaměřené na fenomén parazitismu v biologických říších. Soutěžící čekal nejen test všeobecných znalostí, ale také praktické úlohy zahrnující mikroskopii a práci s textem vyžadujícím notnou dávku (bio)logického myšlení. Prostřednictvím jedinečného zadání se tak účastníci mohli dozvědět třeba o zajímavých životních strategiích kapřivců a vrtějšů nebo o moderních metodách PCR a alignmentu. Také poznávačka, připravená ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy, otestovala vědomosti v oblastech botaniky a zoologie. Její autorské řešení skýtalo mnohé zajímavosti, především v její speciální části kombinující různé typy otázek.Za naši školu proti parazitům a ostatním soutěžícím bojovali David Zvonek ze 3. A a Jitka Nováková ze 4. A, přičemž Jitka se stala úspěšnou řešitelkou a vítězkou kola soutěže.

21.3.2024

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce

20.3.2024

Pozdrav z cesty za uměním!

Zobrazit vše

Gymnázium Valašské Klobouky

Škola s tradicí

• 70 let historie