Maturitní zkoušky

Vyhlášení maturit

V přílohách této sekce naleznete vyhlášení termínů, předmětů, forem a obsahu zkoušek společné a profilové části maturitní zkoušky v jednotlivých školních letech. Přehled témat k maturitním zkouškám z jednotlivých přemětů v aktuálním školním roce naleznete v části Maturitní témata pod jednotlivými předměty v sekci Studium - Předměty témata k MZ po předmětech

Soubory ke stažení  MZ 2021 - informace pro žákypdf (PDF)

Maturita 2020

V této sekci najdete hlavní legislativní předpisy, které se vztahují k MZ.

Soubory ke stažení  Maturitní vyhláška 177/2009 Sb. (PDF)

Školní kánon literárních děl

V příloze najdete seznam literatury k přípravě žákovských kánonů pro ústní zkoušku z českého jazyka a literatury, tzv. Školní seznam literárních děl pro MZ 2021" platný pro jarní a podzimní termín roku 2021. V přiloženém souboru pak dále naleznete kriteria pro vytvoření žákovského kánonu ve formě dokumentu "VZOR pro vytvoření žákovského kánonu literárních děl 2020-2021".

RNDr. Eva Cepková, 30. 9. 2020