Krajské kolo dějepisné olympiády

Krajské kolo dějepisné olympiády

Po úspěšném zvládnutí školního a okresního kola nás ve středu 17.3. 2021 v krajském kole dějepisné olympiády reprezentovaly Lucie Trochtová 1.B a Klára Nováková 3.A. Soutěž s názvem „Labyrintem barokního světa“ proběhla netradiční online formou. Dívky se musely potýkat s nelehkými otázkami jako např. Jakým oborům bylo možné se v roce 1638 vyučit na jezuitské univerzitě? /teologie a filozofie/.

Do krajského kola se probojovalo celkem 24 studentů z celého kraje.  Naše studentky si vedly velmi pěkně a patřily se svým bodovým ziskem mezi úspěšné řešitelky. Klára se umístila na 12. místě a Lucce na krásné 7. příčce uteklo jen 1,5 bodu, aby postoupila do celorepublikového kola.

Oběma dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme ke krásnému umístění!